تاریخچه

موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مالیاتی مشهد

 

دانشگاه جامع علمي – كاربردي در سال 1374 با هدف فراهم آمدن شرايط مشاركت سازمانها و دستگاههاي اجرائي دولتي و غير دولتي به منظور تربيت نيروي انساني متخصص و مورد نياز بخشهاي مختلف اقتصادي ؛ اجتماعي و فرهنگي كشور تاسيس گرديد . به نحوي كه فارغ التحصيلان هر يك از مراكز وابسته به اين دانشگاه بتوانند براي انجام اموري كه به آنان محول مي شود دانش و مهارت لازم را كسب كنند. با اين هدف اداره كل امور مالياتي خراسان رضوي به پشتوانه دو دهه فعالیت علمی آموزشی دانشکده امور اقتصادی - واحد مشهد در اواخر سال 81 اقدام به اخذ مجوز از دانشگاه جامع نمود و اولين دوره دانشجويان پودماني اين مركز به تعداد 88 نفر در ديماه سال 82 در رشته حسابداري با گرايش مالياتي در اين مركز شروع به تحصيل نمودند. در حال حاضر  دانشجویان در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و در رشته های حسابداري و حسابرسی باگرايشهاي  مالي ، مالياتي و دولتي در اين مرکز مشغول به تحصيل مي باشند.

در پی اجرای موفقیت آمیز 3 دوره کاردانی ترمی و پودمانی حسابداری، و با شروع پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع، این مرکز  در سال 1386 موفق به اخذ مجوز اجرای دوره کارشناسی ناپیوسته در رشته حسابداری شد.

به موازات رشد کمی و کیفی مرکز در زمینه آموزشهای تخصصی در فاصله بین سالهای 85 لغایت 90 این مرکز اقدام به برگزاری کارگاههای مالیاتی به منظور آشنائی روسا و مسئولین مالی سایر مراکز با مباحث جاری مالیاتی  نموده و همچنین حضوری فعال در نمایشگاه سالانه دستاوردهای پژوهشی مراکز علمی کاربردی استان داشته است. چاپ اولین کتاب تخصصی سال با موضوع راهنمای کاربردی مالیات بر ارزش افزوده در سال87 و طراحی  نرم افزار آموزشی ویژه مراکز علمی-کاربردی در سال 1385 نمونه ای از اقدامات پژوهشی این مرکز در گذشته می باشد.

 

از مزاياي اين نرم افزار مي توان به قابليت اجراي آن براي يک برنامه کامل آموزشي از ابتدا يعني از ابتدای ثبت نام دانشجو تا صدور گواهينامه فراغت از تحصيل با حجم اطلاعات بالا و قابليت گزارش دهي لحظه به لحظه نام برد

ورود به سایتمنوی اصلی سایت.

ngimg0