پرسش و پاسخ مالیاتی

 

 

مقایسه آخرین اصلاحات قانون مالیاتهای مستقیم (مصوب1394/06/31) با مصوبات قبلی

 

اصلاحات اعمال شده در قانون مالیاتهای مستقیم

 

 

نظرات   

 
0 #7 جواب: پرسش و پاسخ مالیاتیظفرپور 1395-05-27 07:05
خیلی ممنون
نقل قول
 
 
0 #6 جواب: پرسش و پاسخ مالیاتی نیری 1395-04-23 09:43
از سوالات و پاسخ ها استفاده کردم به پاسخ رسیدم مرسی
نقل قول
 
 
0 #5 جواب: پرسش و پاسخ مالیاتی یاسر 1395-01-25 07:19
عالی بود مرسی
نقل قول
 
 
+2 #4 جواب: پرسش و پاسخ مالیاتی فروزان 1394-07-20 16:38
پرسش مطرح شده :
چاپ و انتشار کتب مستلزم صرف مخارجي است که با توجه به ماهيت خاص فعاليتهاي انتشاراتي واقع ميشود. با توجه به اينکه بعضي از عناوين کتب منتشره ممکن است محدود به چاپ اول نباشد و درچند نوبت چاپ شود، نحوه بحساب گرفتن مخارج مزبور از نظر تطابق با درآمدهاي مکتسبه چگونه است؟ آيا اينگونه مخارج را ميتوان درسال وقوع هزينه تلقي نمود؟
پاسخ :
با توجه به اينکه انجام برآورد معقول و مستند در مورد دفعات و تيراژ چاپ کتب منتشره بسهولت ميسر نبوده و در صورت انجام نيز با ترديد همراه است، کل مخارج چاپ اول بايد بعنوان بهاي تمام شده نخستين چاپ تلقي و متناسب با فروش به هزينه منظور گردد.
چنانچه مديريت نسبت به چاپ مجدد کتابهايي اطمينان معقولي داشته باشد و بتواند دفعات و تيراژ چاپ را بطور منطقي برآورد نمايد، مخارج مورد بحث (مانند تهيه فيلم و زينک)، در صورت اهميت و با درنظر گرفتن عمرمفيد اقلام مزبور بايد بين دفعات و تيراژ چاپ سرشکن گردد. بعلاوه مديريت بايد امکان بازيافت يا انتفاع متصوراز انتقال اينگونه مخارج به دوره‌هاي آتي را درپايان هر دوره ارزيابي کند.
نقل قول
 
 
+4 #3 جواب: پرسش و پاسخ مالیاتی \ndni 1394-07-20 16:35
پرسش مطرح شده :
برخي از اعتبارات بانکي بصورت فروش اقساطي در اختيار شرکتها قرار ميگيرد. آيا هزينه‌هاي سودو کارمزد فروشهاي اقساطي قابل تخصيص به بهاي تمام شده مواد و کالا هست يا خير؟
پاسخ :
نظر باينکه هزينه‌هاي سود و کارمزد فروشهاي اقساطي در واقع هزينه‌هاي استقراض مي‌باشد، لذا انعکاس آن در بهاي تمام شده مواد و کالا صحيح نبوده و بايستي در سال ايجاد بحساب هزينه‌هاي مالي منظور شود.
نقل قول
 
 
+2 #2 جواب: پرسش و پاسخ مالیاتی مرتضی 1394-07-20 16:32
پرسش مطرح شده :
سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان بابت تفاوت نرخ ارز ترجيحي، صادراتي و.. مصرفي جهت تأمين موجوديها، با نرخ رسمي ارز، وجوهي را از شرکتها مطالبه ميکند. آيا تفاوت مذکور، در مورد مواد وکالايي که قبلاً تحصيل شده و درزمان اعلام قيمت جديد در انبارهاي شرکت موجود بوده و با نرخهاي جديد بفروش خواهد رسيد را ميتوان بعنوان بخشي از بهاي تمام شده اين موجوديها تلقي و به آن اضافه نمود؟ مضافاً چنانچه پس از تعيين و تصويب قيمت جديد محصولات، امکان تامين مواد اوليه با نرخ ارزي کمتر از آنچه در تعيين قيمت جديد مدنظر قرار گرفته فراهم شود، مابه‌التفاوت اين دو نرخ نيز از شرکتها مطالبه ميشود.

آيا اين مبالغ نيز بعنوان هزينه‌هاي تحصيل مواد اوليه قابل تخصيص است؟


پاسخ :
مبالغ دريافتي سازمان حمايت مصرف‌کنندگان وتوليدکنندگان از شرکتها با عناوين فوق قابل تخصيص در بهاي تمام شده مواد و کالا مي‌باشد.
نقل قول
 
 
+2 #1 جواب: پرسش و پاسخ مالیاتی محمد 1394-07-08 05:42
آیا حق سنوان پرداختی به پرسنل معاف از مالیات می باشد؟
ضمن عرض سلام خدمت دوست عزیز
به استناد بند 5 ق .م م حق سنوات و حقوق ایام مرخصی استفاده نشده که در موقع بازنشستگی یا از کار افتادگی به حقوق بگیر پرداخت می شود از پرداخت مالیات معاف است.
لازم به ذکر است برابر با بخشنامه 30/4/11719/5832 4 مورخ 1377/12/09 وجوه پرداختی کارفرما طبق مقررات و قوانین موضوعه به مستخدم یا مستخدمین خود هنگامی به عنوان حقوق پایان خدمت و یا بازخرید محسوب میگردد که رابطه استخدامی مستخدم کلا با کارفرمای خود قطع گردیده باشد
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


ورود به سایتمنوی اصلی سایت.

ngimg0